XXI Szkoła Rezonansu Magnetycznego, Centrum Kongresowe Warszawianka

6-7 października 2017 r., Jachranka

Tematem przewodnim tegorocznej Szkoły Rezonansu Magnetycznego było "Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego w onkologii".

Kierownictwo naukowe XXI Szkoły Rezonansu Magnetycznego objęli:

  • prof. Barbara Bobek-Billewicz
  • prof. Andrzej Cieszanowski

PROGRAM SZKOŁY MR 2017 0.1 MB
 


Podczas Szkoły MR firma Siemens Healthineers przedstawi Państwu MAGNETOM Vida 3T - pierwszy na świecie rezonans magnetyczny wyposażony w technologię BioMatrix
.

Wszyscy pacjenci są wyjątkowi. Każdy różni się fizjologią i anatomią. Te różnice stanowią wyzwanie dla obrazowania w rezonansie magnetycznym.
Technologia BioMatrix pozwala sprostać tym wyzwaniom i wyjść naprzeciw ludzkiej naturze.


REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Szkoła MR wydarzenie w obszarze diagnostyki obrazowej poświęcone rezonansowi magnetycznemu współorganizowane z firmą Bayer Sp. z o.o. Wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz najbardziej znaczących imprez. Naukową stroną Szkoły Rezonansu Magnetycznego zajmuje się Komitet Naukowy, któremu od 1997 roku przewodniczy prof. Jerzy Walecki  we współpracy z Polskim Lekarskim Towarzystwem Radiologicznym. Celem kursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu rezonansu magnetycznego wśród lekarzy radiologów, wykorzystujących tę metodę diagnostyczną w swojej pracy. Zajęcia odbywają się w formie wykładów i kończą się otrzymaniem certyfikatów przez uczestników. Wartość kursu podnoszą przyznawane punkty edukacyjne dla lekarzy radiologów.