Narzędzia


Site Identifier

Siemens Healthineers

Mapa Strony

Mapa Strony

XX Szkoła Rezonansu Magnetycznego, Centrum Kongresowe Warszawianka

6-8.10.2016 r. Jachranka

MAGNETOM Terra 7T

Podczas Jubileuszowej XX Szkoły MR firma Siemens Healthineers przedstawiliśmy Państwu zupełnie nowy świat obrazowania metodą rezonansu magnetycznego!

MAGNETOM Terra to pierwszy skaner 7T przeznaczony do wykorzystania w przyszłości w wybranych zastosowaniach klinicznych przy obrazowaniach neurologicznych i szkieletowo-mięśniowych. Odznacza się unikalną podwójną funkcjonalnością, dzięki czemu użytkownik może przełączać się z trybu badań do trybu pracy klinicznej.
Wszechstronny MAGNETOM Terra 7T umożliwia obrazowanie anatomiczne, funkcjonalne oraz metaboliczne, przez co zwiększa się potencjał wykorzystywania badań w praktyce klinicznej.

Tematem przewodnim tegorocznej Szkoły Rezonansu Magnetycznego był STATE OF THE ART

Kierownictwo naukowe XX Szkoły Rezonansu Magnetycznego objęli:

  • dr hab.med. Edyta Szurowska, prof. nadz. GUMed
  • prof. dr hab. n. med. Marek Stajgis
  • prof. dr hab. n. med. Andrzej Cieszanowski


To największe wydarzenie w obszarze diagnostyki obrazowej poświęcone rezonansowi magnetycznemu współorganizowane z firmą Bayer HealthCare, zgromadziło ponad 450 osób. Szkoła MR na trwałe wpisała się w kalendarz najbardziej znaczących imprez. Naukową stroną Szkoły Rezonansu Magnetycznego zajmuje się Komitet Naukowy, któremu od 1997 roku  przewodniczy prof. Jerzy Walecki. Organizacja warsztatów odbywa się we współpracy z Polskim Lekarskim Towarzystwem Radiologicznym. Celem kursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu rezonansu magnetycznego wśród lekarzy radiologów, wykorzystujących tę metodę diagnostyczną w swojej pracy. Zajęcia odbywają się w formie wykładów i kończą się otrzymaniem certyfikatów przez uczestników. Wartość kursu podnoszą przyznawane punkty edukacyjne dla lekarzy radiologów.

Czy te informacje były pomocne?
Dziękujemy za udzielenie odpowiedzi
Jeśli chcesz z nami skontaktować się skorzystaj proszę z formularza.

Uwaga: aby uzyskać bezpośrednią odpowiedź, skontaktuj się z nami za pomocą formularza e-mail.

Dziękujemy